2144/5
Bergère à la Reine af forgyldt træ, tilspidsede ben med kanneleringer. Louis XVI stil. Ca. 1900.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Slidt betræk.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag