2144/​5

Bergère à la Reine af forgyldt træ, tilspidsede ben med kanneleringer. Louis XVI stil. Ca. 1900.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Slidt betræk.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag