2445/​154

Figur af porcelæn i form af en fugl siddende på en træstub, dekoreret i overglasurfarver. KPM. 19. årh.s slutning. H. 12,5.

Restaureret på base og hale.

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

901623 (Autobud) 550 DKK
1168868 500 DKK
901623 (Autobud) 270 DKK
1168868 260 DKK
901623 250 DKK