2138/269
Dansk guldaldermaler, 19 årh.
Parti fra Sorrento. Usigneret. Dateret Sorento juni 1846. Pen og vandfarve på papir. Bladstørrelse 29,5×40,5. Uindrammet.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud