Rodolfo Dordoni (f. Milano 1954)
Fire “Lumiere 05 Grande Tavolo”. bordlamper af forkromet metal og en “Lumiere XXS Tavolo” lampe af kobberfarvet metal. Udført og mærket hos Foscarini, Italien. (5)
Mål: Lumiere 05 Grande Tavolo: H. 45. Diam. 27. Lumiere XXS tavolo: H. 40. Diam. 26.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
50 bud