2427/614
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Øresund”. Kommode af eg opsat på sokkel. Front med otte skuffer. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner, Sverige. H. 69. B. 135. D. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Vandskjold.
Vurdering
1160270 |