2050/​8736

Anatolij Timofeevich Zverev (f. Moskva 1931, d. sst. 1986)

Et kvindeansigt. Sign. kyrillisk Z 77. Vandfarve på papir. Bladstørrelse 48×35. Uindrammet.

Proveniens: Svensk privatsamling.

Papiret er gulnet. Lettere flossede kanter.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

14 bud

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.