1949/​2027

IWC

Herrearmbåndsur af stål. Quartz værk med dato. Grå urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Integreret lænke af stål med foldespænde. Omkreds 18 cm. Urets b. 33 mm. 1980'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 4. december 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag