2016/146
Et par armstole af sortlakeret træ, rigt dekoreret i guld med kineserier, svungne armlæn, runde tilspidsede ben. Regency form. 20. årh. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud