2441/149
Shiboridashi tekande og lille kande af stentøj, dekorerede med brunlig glasur. Begge signeret. Japan. 20. årh.s midte. Shiboridashi H. 6. Diam. 10,5. Kande H. 8. (2)
Vurdering
315020 |