1947/97
Neapolitansk maler, 19. årh.s midte
Castellammare di Stabia. Parti fra Napolibugten. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 45,5×66.
Minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag