2125/78
Pavia Thorsen (, 20. årh.)
Fire grønlandske figurer af udskåret fedtsten i form af inuitter med forskellige redskaber af træ og ben Sign. Pavia Thorsen. 13–14,5. (4)
Almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud