1946/1218
To skønvirke brocher af sølv henholdsvis prydet med en og to cabochonslebet rav. L. 3,7–7,8 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den lille broche mangler lås.
Smykker, 13. november 2019
Vurdering
Hammerslag