12024/​97

Fransk kaminur af forgyldt metal og bronze, prydet med plaketter af porcelæn dekoreret i farver, skive med romertal. 19. årh.s slutning. H. 33,5. B. 33 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag