12024/97
Fransk kaminur af forgyldt metal og bronze, prydet med plaketter af porcelæn dekoreret i farver, skive med romertal. 19. årh.s slutning. H. 33,5. B. 33 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020
Vurdering
Hammerslag