2441/29
Stor rejsekuffert af sort kanvas, forstærket med trælister og beslag af messing, hver side med bæregreb, indvendig foret med lærred. Plakette graveret 'Paris 88'. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 112. B. 82. D. 52.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag