2131/29
Svensk barok bord af forgyldt træ med sekskantet plade, kanneleret stamme udskåret med bladværk, firpas fodstykke hvor imellem stor pinjekogle. 18. årh.s første halvdel. H. 78. B. 53.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag