Maria Thymann (f. København 1867, d. sst. 1928)
Udsigt over en kyst en sommerdag. Sign. M. T. 1906. Olie på malepap. 30,5×45,5.
Krakeleringer. Sømhuller og mindre retoucheringer langs kant. Enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
18 bud