1824/​795
Walasse Ting: To kompositioner. Sign. Ting 14. Litografier i farver. Bladstørrelse 59×89. (2)

Be­skriv­el­se

To kompositioner. Sign. Ting 14. Litografier i farver. Bladstørrelse 59×89. (2)

Moderne kunst og design, 12. juni 2018

Moderne grafik

Kunstner

Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

Budhistorik

3.000 kr.