2204/769
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
Et par væglampetter af teak. Skærm af plisseret akryl. Model 204. Udført hos Le Klint. H. 23. D. 26. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser, mærker, pletter og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
19 bud