2434/239
Lågvase af fajance, dekoreret i polykrome farver, rigt modelleret med blomster, bladværk og grene i relief, låg i form af fugl. Udført og sign. hos Rörstrand. 20. årh. H. 38. Diam. 26.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reliefdekor med flere afslag.
Vurdering
164145 |