12038/80
Fransk maler, 19. årh. sidste halvdel
Flodlandskab med kvægdriver. Usign. Kul på papir. Bladstørrelse 43×55,5. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Sider med smårevner samt papirtab.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag