2138/362
Chatol af bemalet fyrretræ, dekoreret med scener fra Ovids fabler. 19. årh. H. 110. B. 105. D. 57.
Betydelig afskalning. Ridser og mærker. Restaureret/visse dele udskiftet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud