Venetiansk skole, 17. årh.
Kolonnade. Usigneret. Olie på lærred. 123×171.
Proveniens: Erik Brandt.
Mindre afskalninger. Områder med porøse malinglag. Større krakeleringer og reparerede flænger. Reparationer og en lap på bagsiden. Områder med let forrensning. Behov for restaurering.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
16 bud