2119/54
Fad er lertøj, dekoreret i grønt og brunt på lys grund med ornamentik. Probstei bei Kiel. 18. årh. H. 8. Diam. 34.
Afslag på kant og fod. Krakeleringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag