2119/​54

Fad er lertøj, dekoreret i grønt og brunt på lys grund med ornamentik. Probstei bei Kiel. 18. årh. H. 8. Diam. 34.

Afslag på kant og fod. Krakeleringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag