2140/​761

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

En stor bakke af massiv, stavlimet teak. Cirkulær, kelet kant. Stemplet monogram, Dansk Designs Denmark. H. 3. B. 49. L. 66.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og enkelte kanthak.

Moderne kunst og design, 5. oktober 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
750 DKK