1908/579
Niels Erik Lange (f. New York 1890, d. København 1919)
Efterår. Sign. N.E. Lange. Olie på lærred. 38×42
Trænger til en overfladerensning. Mindre afskalning i øverste højre hjørne.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag