Immanuel Ibsen (f. Skanderborg 1887, d. Göteborg 1944)
Opstilling med flasker. Sign. Ibsen. Olie på lærred. 58×63.
Udstillet: Kunstforeningen, København, 1964, kat. nr. 30. Kunstforeningen, København, 1966, kat. nr. 43. Esbjerg Kunstforening, 1966, kat nr. 43.
Mindre tegnestiftshuller i kanterne fra tidligere montering.
Moderne kunst og design, 15. august 2023
20 bud