2045/906
Dansk snedkermester
Skrivebord af mahogni. Front med fire skuffer og to udtræksplader. H. 75. L. 185. B. 95.
Proveniens: Rud. Rasmussens nevø Jørgen Rasmussen.
Glasplade i ene udtræksbakke mangler. Nøgle mangler, skuffer ej låst. Top let krum. Ene ende med større afslag. Desuden almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud