2023/243
Barok dørlås af jern monteret på træ. 18. årh. H. 29. B. 13.
Talrige ormehuller. Træ delvis nedbrudt. Rust på jern. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag