2439/​1612

Dansk Louis XVI prismekrone med stel af forgyldt bronze, seks svungne lysarme monteret til el., behængt med prismer, senere bundskål af lysblåt glas. 18. årh.s slutning. H. 98. Diam. 78.

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Restaureret. Bundskål senere. Der garanteret ikke for at den elektriske installation virker.

Fra i Lyngby
Vur­dering

10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

829887 3.000 DKK