921/181
Helga Ancher (f. Skagen 1883, d. sst. 1964)
Portræt af Jørgen Molt Wengel som 3-årig. Sign. monogram 10. Olie på træ. 41×32.
Proveniens: Bruun Rasmussen auction 716, 2002 nr. 1122.
Vurdering
Hammerslag