2148/826
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-80”. Standerlampe med skærme af akryl, stel af forkromet metal og fod af sort plast. Udført hos Louis Poulsen. H. 131.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||