2450/563
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
“Colonial”. Armstol og skammel med stel af eg. Sæder med sjeneflet, løse hynder i sæde og ryg betrukket med sort skind. Model OW-149 og OW-149F. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. (2)
Serienr. 1094391 og 1093833.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering