Angel Alexio Michaut (f. 1879, d. ?)
“L'etranger au Harem”. Den fremmede i haremet. Sign. A. Michaut 1924. Olie på malepap. 53×90.
Udstillet: Societé des Artistes Independants, 37te udstilling, 1926 nr. 2533.
Enkelte minimale krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
17 bud