1949/8603
Johann Fridrik Akerblom (, Skt. Petersborg)
Russisk flødekande af sølv, indvendigt forgyldt, med hank af ben. Johann Fridrik Akerblom, guardein Dmitri Ilich Tverskoi 1837, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Vægt 233 g. L. 17.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre indtryk.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag