Foto endnu ikke klar
893/​1034

Alice Wallebäck (, 20. årh.)

Håndvævet “rölakan” tæppe af uld med geometrisk blomstermønster i hvide, røde og gråblå nuancer. Sign. AW. Udført 20. årh. sidste halvdel, Sverige. L. 312. B. 197.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 5. marts 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag