Foto endnu ikke klar
893/1034
Alice Wallebäck (, 20. årh.)
Håndvævet “rölakan” tæppe af uld med geometrisk blomstermønster i hvide, røde og gråblå nuancer. Sign. AW. Udført 20. årh. sidste halvdel, Sverige. L. 312. B. 197.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 5. marts 2020
Vurdering
Hammerslag