2120/​956

Kosta Boda og Orrefors

Vase af koboltblåt, kraftigt glas og organisk fad af glas med hvid tone. Sign. hhv. Kosta Boda og Orrefors PU 3248/13. Vase H. 20. Diam. ved halsrand 14,5. Fad L. 26. (2)

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 18. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK