2439/877
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
“Superellipse”. Spisebord med klemben af stål, udtræk samt tillægsplade. Top af hvid laminat. Model B 412. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1998. H. 70. L. 150/200. B. 120. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1082093 |