2048/​652

Bruno Cassinari (f. Piacenza 1912, d. Milano 1992)

Portræt af kvinde. Sign. Cassinari, 6/40. Litografi. Lysmål 47×30.

Papir og passepartout er gulnet. Nogle enkelte minimale pletter på passepartout. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

700 kr.

700 kr.
650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.