2048/652
Bruno Cassinari (f. Piacenza 1912, d. Milano 1992)
Portræt af kvinde. Sign. Cassinari, 6/40. Litografi. Lysmål 47×30.
Papir og passepartout er gulnet. Nogle enkelte minimale pletter på passepartout. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag