2016/882
Armstol med fempas fod af stål, sæde, ryg og armlæn betrukket med gråt skind. Udført og mærket hos Walter Knoll, Tyskland.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse armlæn.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag