2449/576
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Gulvvase af lertøj. Dekoreret med turkisgrøn/sort dobbeltglasur. Sign. HAK, Danmark. H. 56.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Munding med reparation.
Vurdering