2118/1142
Smaragd- og diamanthalskæde af 14 kt. guld prydet med tre smaragdslebne og to dråbefacetslebne smaragder samt talrige brillantslebne diamanter. L. vedhæng 2,9 cm. L. halskæde 40 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En diamant mangler.
Smykker og Fashion, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag