2118/​1142

Smaragd- og diamanthalskæde af 14 kt. guld prydet med tre smaragdslebne og to dråbefacetslebne smaragder samt talrige brillantslebne diamanter. L. vedhæng 2,9 cm. L. halskæde 40 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En diamant mangler.

Smykker og Fashion, 5. maj 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
(Autobud) 9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK