902/170
Franz von Stuck (f. Tettenweis 1863, d. München 1928)
“Beethoven”. Sign. Franz Stuck, stemplet med bronzestøbermærke C. Leyrer München samt betegnet Beethoven. Relief af patineret bronze. 47×47.
Malerier og tegninger, 1. juni 2021
Vurdering
Hammerslag