2412/858
Par heksagonale sideborde af teak, det ene med plade af formica. Udført hos Artex Møbelindustri. 1960'erne. H. 37. Diam. 48,5. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag