2412/​858

Hans Christian Andersen

Par heksagonale sideborde af teak, det ene med plade af formica. Udført hos Artex Møbelindustri. 1960'erne. H. 37. Diam. 48,5. (2)

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. marts 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK