2048/122
Vinkøler af delvist poleret- og sortbemalet egetræ, hank og indsats af messing. 19. årh. H. 36. Diam. 30.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag