2438/​90

Prydvase af grønpatineret kobber, dekoreret med guirlander og inskription i kartouche, delvist kanneleret korpus. Udført og stemplet hos A. Wilsons Kobbersmedie, Aarhus. 20. årh.s begyndelse. H. 54.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Indsats af metal.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?