2049/252
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Køerne vandes. Sign. Chr. Zacho 1899. Olie på lærred. 75,5×101.
Minimale krakeleringer. Mindre retoucheringer. Minimal afskalning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud