1721/​1666

Vase af porcelæn med delvis gennembrudt montering af forgyldt bronze, støbt med blomster og rocailler, korpus dekoreret i farver og guld med elegant par i kartouche, blomster og insekter. 19. årh. H. 20.

Slitage på guld. Aflejringer indvendig. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK