2141/​207

Fire indo-persiske billeder med jagt og paladsscener. Gouache på papir. Indrammede. 20. årh. Billedfelt 29×18 cm. 38,5×29 cm. (4)

Undersøgt i ramme, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag